برگزاری (( آئین تجلیل از خادمان کتاب ))

به گزارش روابط عمومی اداره کتابخانه های عمومی شهرستان آمل ، آیین تجلیل از برترین های حوزه ی کتاب و کتابخوانی با عنوان (( تجلیل خادمان کتاب )) توسط اداره کتابخانه های عمومی با همکاری اداره آموزش و پرورش این شهرستان برگزار شد.

این آیین تجلیل در روز چهارشنبه مورخ 27/08/94 با حضور رؤسای محترم ادارات کتابخانه های عمومی،آموزش وپرورش،فرهنگ و ارشاداسلامی، مسئول کمیسیون فرهنگی شوراس اسلامی شهر،کتابداران،اعضای کتابخانه های عمومی،مدیر و کادرآموزشی و دانش آموزان دبیرستان دخترانه فرزانگان و اصحاب رسانه در سال اجتماعات مدرسه دخترانه فرزانگان  این شهرستان برگزار شد.

در این همایش بعداز قرائت قرآن و پخش سرود ملی، حمیدمحمد نسب، ریاست محترم اداره آموزش و پرورش این شهرستان ضمن خیرمقدم ، دقایقی به فضیلت کتاب و کتابخوانی پرداختند.

سپس سیدآقابزرگ حسینی، ریاست محترم اداره کتابخانه های عمومی ، ضمن تبریک هفته کتاب و کتابخوانی این آیین تجلیل را در گسترش فرهنگ مطالعه مؤثرخواند و تصریح کرد که این حرکت موجب ایجاداشتیاق هرچه بیشتر افراد به روی آوردن به سمت کتاب و کتابخوانی است.

همچنین محمد محمدی ، ریاست محترم اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی حرکت خودجوش تک تک افراد جامعه را در مسیر گسترش فرهنگ مطالعه خواستار شد و اذعان کرد که برای بدست آوردن و رسیدن به مقصود اصلی تحمل رنج و سختی لازم است.

درپایان ، آیین تجلیل از 4 تن از کتابخوانان برتر ، 1 کتابدار ، 1 مسئول نمونه ، 2 تن ازفعالان عرصه فرهنگی ، دوتن از رؤسای ادارات(آموزش و پرورش و فرهنگ و ارشاد اسلامی ) تقدیر و تجلیل گردد.

 

شایان ذکراست در این همایش تعداد 200 جلد کتاب از طرف اداره کتابخانه های عمومی ، مبلغ 1/000/000تومان جهت خرید کتاب توسط شورای اسلامی شهر واهدای  200 جلد کتاب ازطرف جناب آقای یوسفیان ، نماینده محترم مردم شهرستان آمل به دبیرستان راهبردی فرزانگان اهدا شد.