به گزارش روابط عمومی اداره کتابخانه های عمومی شهرستان آمل، مرتضی عمرانی مدیرکل کتابخانه های عمومی استان در دیدار با احمد امیرسلیمانی شهردار آمل با تاکید بر لزوم همراهی و همکاری دو مجموعه در به ثمر نشستن تلاش ها برای ترویج فرهنگ مطالعه، اظهار داشت: شهرداری ها طبق قانون نقش تعیین کننده ای در ترویج گفتمان کتابخوانی دارند و سهم نیم درصد از درآمد شهرداری ها بسیاری از مشکلات مالی کتابخانه های عمومی در برنامه ریزی ها را مرتفع می سازد.

وی افزود: کتابخانه های عمومی با فرهنگ سازی مطالعاتی و برنامه های فرهنگی به دنبال افزایش دانش و آگاهی های عمومی و در نهایت ارتقاء فرهنگ شهروندی هستند و شهرداری ها را همکاران خود در انجام این رسالت بزرگ می دانند.

عمرانی با تشکر از همکاری های صمیمانه شهردار آمل در این زمینه، ابراز امیدواری نمود دامنه همکاری ها و تعاملات بیشتر شده تا به اهداف مورد نظر در مدت زمان کمتر و با کیفیت بهتر دست یابیم.

امیرسلیمانی شهردار آمل نیز اظهار داشت: درک درستی از وظایف خطیر نهاد کتابخانه های عمومی بر مجموعه شهرداری حاکم است و مسلما در انجام وظایف قانونی خود کوتاهی نخواهیم کرد.

وی با بیان اینکه شهرداری ها نیز گاها با برخی از مشکلات مالی مواجه می شوند، گفت: با همه این اوصاف سعی می کنیم از توجه به مقوله مهم و اساسی کتابخوانی غافل نشویم و نهاد کتابخانه های عمومی را در این مسیر حسب وظیفه قانونی یاری رسانیم.

شهردار آمل با اشاره به استقبال جوانان از کتابخانه های عمومی، به لزوم توسعه فضای کتابخانه ای در آمل تاکید کرد و گفت: فضای موجود شایسته مردم و بویژه جوانان این شهر نیست و امیدواریم بتوانیم با برنامه ریزی شاهد اتفاقات خوبی در آینده باشیم.